GRATULUJEMY

element dekoracyjny

W czwartek 23.06.2022 r. w Głuchołazach zakończył się Ogólnopolski Finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej
w Piłce Nożnej. Nasze województwo na tych zawodach reprezentował aktualny Mistrz Wielkopolski – Szkoła Podstawowa nr 21 w Poznaniu. Do rywalizacji przystąpiło dziesięć drużyn, które zdobyły mistrzostwo w swoim województwie. Szkołę Podstawową nr 21 reprezentowało 12 zawodników aktualnie grających w Akademii Warty Poznań oraz Trener, również z nią związany. Nasi reprezentanci cały turniej zakończyli bez porażki. W meczu finałowym pokonali reprezentantów województwa pomorskiego – Niepubliczną Szkołę Podstawową Gdańskiego Klubu Sportowego Gedania 1922 wynikiem 3:1 i zostali Mistrzami Polski. Podczas ceremonii wręczenia Pucharu nastąpił miły akcent w postaci wręczenia wyróżnienia dla najlepszego zawodnika turnieju, którym został zawodnik SP 21 – Antoni Roth. Warto dodać, że jest to już drugie takie osiągnięcie Szkoły Podstawowej nr 21 w Poznaniu w tym roku szkolnym. Siedmiu z dwunastu zawodników uczestniczących w ww. turnieju w październiku również zdobyło Mistrzostwo Polski, lecz w innej dyscyplinie – Sztafetowych Biegach Przełajowych.
Zdobyte trofeum jest wspaniałym zakończeniem tego roku szkolnego.